Old Vampire Stories
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Old Vampire Stories

Tell me your story and i will love you...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Singura sursa de lumina: Doar un felinar..

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 6:14 pm

Ma plimbam incet cu privirea in jos, mergand pe una dintre strazile pustii in timp ce, ceasul indica nu mai putin de ora 2 seara. Mi-am indreptat capul privind inainte. Nu se vedea decat un felinar cam la 6 metrii distanta de mine,si acela aproape inlantuit in acest intuneric. M-am asezat pe bordura,privind in lungul strazii.Nici o masina,nici o persoana...
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:33 pm

Alerga printre blocuri si case , prin cele mai ascunse locuri incercand sa se ascunda de demonii ce il urmareau . De ce el intra intotdeauna in chestii din astea ? Pasii lui se auzeau in ecou , la fel si respiratia acestuia . La un moment dat , cand se simti mult mai sigur , ateriza in mijlocull strazii parca lipsit de puteri . Nici nu se mai putea ridica la cat de repede alergase .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:39 pm

Auzeam cativa pasi,apoi la urma pana si respiratia unei persoane.M-am ridica,trezindu-ma la realitate apropriindu-ma apoi de mijlocul strazii,dandu-mi la o parte cateva suvite de pe obraz,fosforescente. Am tresarit,zarind imediat o persoana. M-am lasat pe vine incercand sa-mi dau mai bine seama cine era acea persoana.Parca..o mai vazusem undeva. Il prinse de umar,incercand sa'l intoarca spre ea in asa fel incat sa'i vada chipul.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:44 pm

Inghiti in sec privind printre ochii semi-deschisi chipul persoanei . Nu rasufla regulat iar bataile inimii lui accelerara . O prinse pe tanara de brat , strangand cu putere .
-Fugi ! incerca sa o avertizeze , stiind ca acei demoni sunt pe urmele lui .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:47 pm

L-am privit fix cum reactiona,apoi mi-am indreptat imediat privirea spre stanga mea,ridicandu-ma stand in fata lui. Simteam..chiar simteam acele prezente. In momentul urmator ochiul drept capatase o noanta rosiatica,devenind din ce in ce mai intensa in timp ce demonii se apropriau inconjurandu-ne. M-am lasat in jos spre baiat,punand'ui mana pe unul dintre obraji.
-Iti sugerez sa iti inchizi ochii, o sa fie ceva lumina.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:50 pm

Nu prea intelegea ce se intampla , dar facu cum ii zise . Mai intai analiza totul in jurul lui doar din cateva privi apoi inchise ochii . Se simtea atata de slabit . Nu alergase si nici nu se ascunsese de cineva o noapte intreaga . Voia sa intrebe ce se intampla dar ezita , pastrandu'si calmul si stand cu ochii inchisi .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:56 pm

M-am ridicat in pozitie dreapta privind apoi demonii ce se apropriau treptat de tanar. M-am repezit spre ei incercand sa'i lovesc cu zeci de lovituri de picioare in viteza,insa nici-una nu functiona. M-am oprit la un moment dat apoi m-am apropriat din nou de tanar,punandu-ma in fata lui in timp ce mi-am dat pelerina jos, pe asfalt, zambind in coltul gurii. Brusc,o lumina orbitoare de culoare alba inconjura locul acela in timp ce trupul meu fusese ridicat in aer. Ii priveam pe fiecare dintre demoni cum se descompune in mii de particule,la finalul acesteia fiecare creend o lumina din ce in ce mai orbitoare.
In cateva clipe totul se terminase. Am coborat incet,cu picioarele pe asfalt in timp ce lumina se diminua treptat pana cand se lasase din nou intunericul. Am facut cativa pasi apoi mi-am pus din nou pelerina pe mine apropriindu-ma la urma de baiat,zambind.
-Hey,te simti..Te simti bine?
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:00 pm

Nu putea vedea nimic , dar auzea totul . La final , cand ii auzi vocea fetei nu deschise ochii ci doar replica :
-Cred ca da .. spuse el in soapta . Pot deschide ochii ?
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:07 pm

Am suras,apoi mi-am intors fata spre el,ajutand-ul sa se ridice.
-Da,acum totul este in regula.
L-am scuturat putin pe bluza,la spate zambind apoi,studiind-ul mai bine din priviri.
-Au disparut acuma,insa...Poti sa-mi spui din ce cauza te urmareau?
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:10 pm

Isi deschise ochii , observandu'se pe fata lui teama care disparuse imediat ce observa si simti ca este in siguranta .
-Multumesc .. Nu stiu cum ai facut asta , dar nu m'am uitat ! incerca sa o convinga .
Tresari si brusc isi lasa capul in jos la auzul ultimei intrebari .
-Tatal meu le'a omorat familia demonilor ... si acum ei vor sa se razbune pe mine pentru ca sunt singurul mostenitor din familia mea ! ofta , ramanand cu capul in jos .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:13 pm

Zambetul nu-mi pieri d epe chip nici cand am auzit ultimele lui cuvinte. Intradevar,ramasesem putin mirata insa nu am aratat asta. L-am luat de mana,facand 3 pasi inainte.
-Uite..de acum in colo esti in siguranta pentru o periada de timp.Iar la ora asta..ai neaparat nevoie de odihna.Poti sa mergi??
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:17 pm

O stranse de mana si facu un pas in fata . Isi simtea muschii picioarelor slabiti si nu numai , si mainile lui la fel .
-Cred ca ma descurc si .. cred ca ai dreptate , trebuie sa ma odihnesc !
Mai facu cativa pasi , privind in urma lui .
-Chiar nu stiu cum sa iti multumesc ... Nu cred ca ar fi facut cineva asta doar pentru a ma ajuta .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:24 pm

Mi-am dus degetul aratator spre buzele mele facand'ui cu ochiu;.
-Nea nea nea..Shhht! Acum nu este timpul de vorbe. Multumeste-mi mai tarziu,bine?
L-am luat usor de mana drerapta,punandu-mi-o usor dupa gatul meu in timp ce cu mana stanga il tine-am usor de spate,ca sa'l pot ajuta sa mearga mai repede.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:27 pm

Aproba din cap afisand un zambet inofensiv . Se tot gandea daca demonii il prindeau acolo fara puteri .. si daca nu aparea ea . Ofta , inaintand mult mai repede cu ajutorul ei .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:39 pm

In scurt timp intrase-m intr'un bloc, urcand cu grija primul sir de scari,din fericire si ultimul. Norocul meu ca stateam la primul etaj. Am descuiat imediat camera,deschizand larg usa. Am aruncat cheile e masa din sufra gerie apoi am venit usor in camera mea impreuna cu tanarul,asezand-ul pe marginea patului privind-ui apoi bratele vrand s-a ma asigur ca nu patise ceva.
-Ti-au creeat vreo rana?
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:40 pm

Atunci cand pasi in incapere privi atent in jur . Nu era camera lui si nici macar nu cunostea acel loc . Analiza fiecare coltisor si la urma se aseza pe marginea patului , facandu'se mai confortabil . Se gandi ca probabil acolo era locuina ei .
-Nu , ma simt mai bine .. Nu trebuie sa iti faci atatea griji ! Serios !
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:47 pm

-Bine..s-a analizez..Tu erai urmarit de o gasca de demoni..Lat, cazut in mijlocul strazii..Ce pot intelege din asta?
Zambisem, apoi m-am ridicat usor dandu-ma cativa pasi inapoi.
-Intinde-te, simtete ca la tine acasa. Iti aduc un ceai?
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:49 pm

Chicoti , apoi facu intocmai ce ii zise ea . Se urca mai mult in pat si se baga sub patura . Intradevar nu se prea simtea bine . Isi lasa capul pe perna , privind spre tanara .
-Nu , nu e nevoie ! Multumesc oricum ca m'ai adus aici .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 10:01 pm

-Pentru nimic. Trebue sa te refaci.
Am facut mai multi pasi inapoi,apoi am iesit din camera inchizand usa in urma mea,lasand-ul singur. M-am dus in bucatarie,asezandu-ma pe pervarzul ferestrei tinand intre palme o cana cu cafea fierbinte,cu putin lapte. Nu puteam s-a doarm,si nici nu aveam de gand s-a inchid vrun ochi. Eram din ce in ce mai preocupata..Priveam geamul ferestrei necontenit. Nici o miscare..
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 10:03 pm

Inchise pana la urma ochii afisand un zambet . Era obosit . SE tot gandea cum sa ii multumeasca . Incerca sa adorma dar nici o sansa , nu putea . ATunci cand se afla intr'o alta camera se simtea ciudat . In fata ochilor ii apareau imagini cu acei demoni .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitimeLun Ian 11, 2010 8:34 pm

Am sorbit putin din lichidul fierbinte,simtind apoi cum pieptul meu era strabatut de acel lichid. Ma sitmeam atat de bine.Ma...relaxa. M-am ridicat,lasand apoi ceasca pe pervarz,in locul meu. Am intrat cu pasi marunti i ncamera mea deschizand usa dulapului,incercand sa-mi gasesc niste haine de schimb,fara sa-l deranjez pe tanar.Credeam, ca deja a adormit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Empty
MesajSubiect: Re: Singura sursa de lumina: Doar un felinar..   Singura sursa de lumina: Doar un felinar.. Icon_minitime

Sus In jos
 
Singura sursa de lumina: Doar un felinar..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Old Vampire Stories :: Imprejurimi :: Orasul-
Mergi direct la: