Old Vampire Stories
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Old Vampire Stories

Tell me your story and i will love you...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O mica vizita celor odata printre noi

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:29 pm

Paseam incet in cimitirul familiei mele,indreptandu-ma spre un anumit mormant,imbracat cu o preche de pantaloni negrii mulati,o bluza de aceeasi culoare pe gat si un palton negru,lung.
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Sasha

Sasha


Mesaje : 11
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:30 pm

-Nu iti este greu sa ii vezi traind si murind, in timp ce pe tine timpul pare ca te ocoleste ?se auzi glasul usor al Sashei, care il urmarea de la o distanta mica, stand catarata pe un cavou.
Sus In jos
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:33 pm

-M-am obisnuit cu asta.
Spun eu apelcandu-ma asupra unei pietre funerare pe care scria:''Carolina Casco''.Era a surorii mele.AM pus buchetul de trandafiri negrii pe el
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 161
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:35 pm

Se plimba printre morminte, purtand o rochie lunga neagra, parand mai mult o umbra purtata de vant. Se opri brusc, privind in jurul sau, observand cateva persoane.
"huh...?"
Sus In jos
Sasha

Sasha


Mesaje : 11
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:36 pm

-Nu cred ca ma voi obosnui vreodata cu ideea de a trai printre oameni, continua Sasha sarind de pe cavou si afundandu-si tocurile in pamantul moale si umed.
Sus In jos
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:37 pm

-Nu e un lucru cu care sa te obisnuiesti ci o nevoie obligatorie.Vrei sa supravietuiesti in realitate,atunci traiesti printre oameni
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 161
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:38 pm

Decise sa se apropie, pentru a verifica daca imaginatia nu'i joaca feste. Pasi apasat inspre ei, avand privirea indreptata in pamant, strangand puternic trandafirul din mana sa.
Sus In jos
Sasha

Sasha


Mesaje : 11
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:40 pm

-Oamenii sunt inferiori, se auzi din nou glasul blondei.Unii dintre ei nici macar nu vor sa creada in existenta noastra ... Nu sunt utili decat ca hrana si parteneri ...

OOC: In cazul acesta am luat ideea din manga "Midnight Secretary" , conform careia vampirii nu pot avea copii decat cu oameni.Idee de moment ^^"
Sus In jos
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:41 pm

I-am simtit demult prezenta celelaltei fete insa nu am spus nimic
-Posibil insa nu uita ca fara ei noi am fi demult morti.Fara sangele lor nu putem trai...
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Sasha

Sasha


Mesaje : 11
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:42 pm

-Si tocmai asta ii face fiinte inferioare noua, se stramba fata continuand sa mearga, straduindu-se in acelasi timp sa fie atenta la praful umed de pe drum.Aglomerat loc pentru o seara ca aceasta, observa Sasha.
Sus In jos
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 161
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:43 pm

"nici o iluzie..." gandi, privindu'i pe rand.
-uhm, despre ce discutati voi aici...? intreba pe tonul sau obisnuit, plin de raceala.
Sus In jos
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:45 pm

-Oameni...
Spun eu stergand cu batista-mi visinie numele de pe piatra funerara
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 161
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:48 pm

-ce subiect...interesant, sopti cu o tenta de sarcasm, stiind deja prea multe pe acest subiect. Se apleca, recunoscand de indata piatra funerara, le invatase pe de rost in tot acel timp petrecut in cimitir.
-ruda...? sau chiar sora? intreba incet, revenind la pozitia normala.
Sus In jos
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:49 pm

-Sora...
Raspund eu scurt cu vocea-mi roasa si joasa,punandu-mi batista in buzunar
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 161
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:52 pm

"huh, nu a fost greu de ghicit.." gandi privindu'l scurt, inchizand pentru cateva clipe ochii, tragand aer in piept. Fara sa realizeze, stransese atat de mult trandafirul incat tepii ii patrunsera prin piele, provocandu'i scurte sangerari, pe care insa le privi nepasatoare, lasand trandafirul sa fie purtat de vant pana la contactul cu solul.
"oh, perfect...propriul sange" gandi, ridicandu'si palmele in aer, privindu'le.
Sus In jos
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:55 pm

M-am ridicat,intorandu-ma cu fata spre fata,privind-o patrunzator cu ochi-mi reci de gheata.Am luat trandafirul de jos,mirosindu-l,inchizandu-mi ochii
-E pacat sa irosim o asemenea frumusete
I-am pus trandafirul in par fetei,indepatrandu-ma de ea
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 161
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:58 pm

Isi apropie incet degetele insangerate de buze, luandu'si usor tot lichidul rosiatic de pe ele.
"ehm, prefer sangele altora..." gandi, amintindu'si ce s'a intamplat mai devreme, ducandu'si mana la par si simtind trandafirul.
Sus In jos
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 10:59 pm

Imi tineam mainile in buzunar,avand gulerul paltonului ridicat,vantul jucandu-se cu parul meu lueng
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 161
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 11:01 pm

Se intoarse cu privirea spre el, neschitand nici un fel de gest. Incerca sa zambeasca, insa era mult prea mult pentru ea, renuntand in scurt timp.
"nu stiu cum o pot face muritorii atat de usor..."
Sus In jos
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 11:03 pm

AM intrat in catedrala facuta special pentru vampiri,asezandu-ma pe o banca
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 161
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 11:05 pm

-catedrala...? murmura pentru sine, realizand ca nu se inselase nici in alt sens.
"nu ma lasa simturile dupa atata timp..." gandi mandra de sine, incepand sa se plimbe incet.
Sus In jos
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 11:08 pm

Mi-am lasat capul pe spate,inchizandu-mi ochii,incercand sa ma relaxez in acel intuneric mirific
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 161
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 11:10 pm

Pasi inauntru intr'o liniste deplina, stiind ca oricum ii va fi detectata prezenta. Avansa apropiindu'se de altar.
Sus In jos
Cesario
Admin
Cesario


Mesaje : 317
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 11:12 pm

O urmaream atent,tinandu-mi capul sprijinit de pumnul drept
Sus In jos
https://vampire-soul.forumgratuit.ro
Misaki.

Misaki.


Mesaje : 161
Data de înscriere : 08/01/2010

O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitimeVin Ian 08, 2010 11:13 pm

Misca scurt din mana, aparand langa ea o pisica cu cativa trandafiri. Isi intoarse privirea spre aceasta, luand trandafirii, dupa care pisica disparand. Ii aseza pe altar, in timp ce se retragea incet, pasind atenta cu spatele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O mica vizita celor odata printre noi Empty
MesajSubiect: Re: O mica vizita celor odata printre noi   O mica vizita celor odata printre noi Icon_minitime

Sus In jos
 
O mica vizita celor odata printre noi
Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Old Vampire Stories :: Imprejurimi :: Cimitirul Familiei-
Mergi direct la: