Old Vampire Stories
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Old Vampire Stories

Tell me your story and i will love you...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Petale insangerate

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Sonia

Sonia


Mesaje : 9
Data de înscriere : 10/01/2010

Petale insangerate Empty
MesajSubiect: Petale insangerate   Petale insangerate Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 2:05 pm

Facu doar cativa pasi.Purta o rochie alba,iar la gat o cruciulita albastra.
Ofta si se apropie de un mormant negru,pe care erau trandafiri albi si un medalion urias.
-"E mai bine ca esti aici, nu langa toti ceilalti decedati. Iarta-ma!" gandi ea luand in mana un trandafir alb
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Petale insangerate Empty
MesajSubiect: Re: Petale insangerate   Petale insangerate Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 2:08 pm

Priveam pierduta in jurul meu,imbracata intr'o rochie neagra precum smoala,in timp ce suvitele-mi albastre incercau sa se imprimeze de materialul rochiei. Am clipit des apoi m-am apropriat desculta,asezandu-ma pe treptele din fata catedralei,privind parca hipnotizata asfaltul, pe care-l calcasem acum cateva secunde cu picioarele goale.
Sus In jos
Sonia

Sonia


Mesaje : 9
Data de înscriere : 10/01/2010

Petale insangerate Empty
MesajSubiect: Re: Petale insangerate   Petale insangerate Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 2:10 pm

-Cioburi..Ai grija. sopti aceasta fara sa se intoarca
"Abel...Imi pare rau ca suntem deranjati" gandi aceasta smulgand o petala a trandafirului apoi se incrunta si o privi pe Karrisa
-Iti curge sange cumva?
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Petale insangerate Empty
MesajSubiect: Re: Petale insangerate   Petale insangerate Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 2:14 pm

-Nu..Sunt..sunt bine.
Mi-am aruncat privirea in partea mea,zarind'o pe roscata. Ce cauta acolo la o asemenea ora? Am raqsuflat privindu-mi apoi talpa piciorului drept,calma. Ma intepasem in cateva cioburi iar mici firicele de sange se scurgeau pe pileea mea perfect alba.Insa..ignoram acea durere..Era complet trecatoare,fata de cea..Fata de cea din amintirile mele.
Sus In jos
Sonia

Sonia


Mesaje : 9
Data de înscriere : 10/01/2010

Petale insangerate Empty
MesajSubiect: Re: Petale insangerate   Petale insangerate Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 3:32 pm

-Perfect.incheie aceasta si arunca doar cateva petale inaintea fetei facandu-i semn sa vina catre ea
"Candva....am vazut .....sange"gandi aceasta apoi ofta atingand sicriul negru
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

Petale insangerate Empty
MesajSubiect: Re: Petale insangerate   Petale insangerate Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 3:54 pm

Priveam inainte,ridicandu-ma,am urmat semnul fetei si m-am apropriat de ea,calcand usor cateva petale pe care le aruncase inaintea mea, simtind parca cum incepeam sa scap tot mai mult de sangele care-mi manjise pielea alba,palida.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Petale insangerate Empty
MesajSubiect: Re: Petale insangerate   Petale insangerate Icon_minitime

Sus In jos
 
Petale insangerate
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Old Vampire Stories :: Imprejurimi :: Catedrala-
Mergi direct la: