Old Vampire Stories
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Old Vampire Stories

Tell me your story and i will love you...
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O seara rupta din realitate..

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 4:00 pm

Stateam perfect intinsa pe iarba fiind imbracata intr'o rochie scurta de culoare neagra i ntimp ce'mi dadusem pelerina neagra jos,lasand'o sa zaca langa trupul meu.Priveam cerul. Era o seara atat de minunata..iar ochii pareau ca-mi sclipesc atunci cand am zarit luna care incerca sa domine cerul.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 4:08 pm

Sarea din copac in copac cautand ceva de facut. Normal la ora aia ar fi trebuit sa vaneze , dar nici gand sa faca asta . Se opri , coborand la radacina unui stejar , odihnindu'se acolo .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 4:22 pm

Mi-am inchis brusc ochii,zambind ca prin vis. Parul meu era destul de observabil,chiar daca incerca parca sa capete aceeasi culoare precum firicele de iarba. M-am asezat pe-o parte,lasandu-mi mana dreapta pe care ststeam,dreasupra capului in timp ce cu cealalta mana imi plimbam degetele delicate printre firicelele de iarba proaspata,fara sa-mi deschid ochii.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 4:26 pm

Inspira aerul . Totusi era frig dar erao atmosfera placuta . Simti prezenta cuiva din directia de udne batea vantul si .. cum era atat de curios privi in acea directie vazand ca un fel de lucrur fosforescent . CE ar putea fi ? Se ridica si se apropie .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 6:13 pm

Mi-am deschis ochii caprui, care insuflau raceala insa totodata cu o sclipire ce incerca sa mascheze acea raceala cu blandetea unui copil inocent de 6 ani. Privisem apoi in jur. Simtisem prezenta cuiva apropriindu-se de mine insa am preferat sa nu ma mai agit.Eram extenuata, nu dormisem cateva seri la rand fiind preocupata cu o noua misiune de capturare a unor vampir.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:31 pm

Ajunse in spatele acelei silueta realizand pana intr'un final ca era vorba despre o fata ce era intinsa pe iarba .
"Ce par frumos .. " gandi , afizand un micut zambet . Nici nu banuia ca poate fi una din rivalii ei , adica un vanator de vampiri . Se apropie mai mult de ea si se lasa jos in genunchi , atingandu'i firele fine de par cu mana dreapta .
-Minunat .. sopti .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:35 pm

Tresarisem, indreptandu-mi apoi usor privirea asupra tanarului,apoi spre mana sa. Am zambit bland, fara sa stiu cu exactittate cine este,sau mai bine zis ce este. Nu-l mai vazusem pana in acel moment,desi buna starea mea parea mult prea neobijnuita.
-Ummm..s-a intamplat ceva?
Se auzi usor glasul meu cristalin in timp ce mi-am infipt coatele inainte,in pamant,ridicandu-ma usor stand totusi inca cu picioarele intinse,fiind exact langa baiat. Il priveam cu ochi-mi caprui. Ce facea aici?
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:38 pm

Ii mingaie lasciv parul , apoi isi retrase mana , fara a afisa o expresie anume pe fata . Inca statea in acea pozitie , in genunchi , cu fata la ea .
-S'a intamplat ceva? repeta el aceeasi intrebare cand vazu expresia fetei . Nu , nu cred ... doar , parul tau .
Era uimit de culoarea parului ei , asa ca nu ezita sa ii spuna la ce se referea . Aproba din cap si se dadu putin inapoi , analizand'o mai bine pe fata .
-Uhm , cred ca ar fi trebuit mai intai sa zic salut !
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:43 pm

-Cred ca era valabil si in cazul meu,scuze...Buna.
Mi-am lasat capul putin plecat,zambind ca un copil. Nu era prima data cand cineva era uimit de culoarea parului meu,sau se simtea oarecum fascinat de acesta. Mi-am strans toate suvitele de par pe umarul stang,descoperindu-mi gatul pe partea dreapta,privindul apoi pe tanar direct in ochi.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:47 pm

Se lasa pe spate , afisand din nou acel zambet .
-Nu'i nimic ... Deci , buna si tie ! spuse pe un ton calm , sprijinindu'se in maini , lasandu'si dintr'o data capul pe spate . Isi indrepta privirea spre luna , apoi prinse curaj si o intreba .
-La ora asta aici ? chicoti , apoi isi ridica privirea spre ea . Esti vampir ?
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:50 pm

-Hmmm..daca se poate spune asa,desigur.
M-am ridicat in sezut strangandu-mi picioarele la piept lasandu-mi barbia pe genunchi i ntimp ce suvitele de par imi acoperira incet incet chipul. Mi-am inchis ochii zambind ca prin vis fara sa ma opresc.
-Doar....incercam s-a ma relaxez.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:52 pm

-Dragut ! Pot spune ca si eu incercam sa fac acelas lucru , dar nu reusesc . Mai mult m agit cand vin aici decat sa ma relaxez . Simt tot felul de mirosuri , daca intelegi la ce ma refer . Sti tu , lichidul ala rosu pe care voi , vampirii il consumati . Defapt noi vampirii ...
Spuse ultima fraza in soapta . Inca nu se obisnuise cu ideea ca era unul din ei .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 8:59 pm

-Defapt...ei vampirii.Eu..nu fac parte din acea categorie.
L-am privit peste umarul meu drept,deschizandu-mi ochii. Aveam o oarecare stare ciudata,care ma facea sa cad intr'un fel de transa,s-a...s-a ma descarc. Niciodata nu spusesem cuiva ceva espre mine, in fond..cui puteam sa spun? Eram unul dintre vanatori,nu aveam timp de depanat amintiri si chestii din astea,mai ales..ca nu aveam si cu cine.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:03 pm

-Rectific .. ei vampirii ! spuse el , privind atent expresia fetei de pe fata .
Pana la urma cazu pe spate , oftand . Isi simtea spatele ud din cauza pamantului rece .
-Eu ... niciodata nu am fost de acord cu ceea ce sunt ! Probabil unii s'ar bucura eu insa , deloc ! incerca sa ii explica , inchizandu'si ochii .
-Dar ai spus ca esti vampir la inceput .. si acum , nu mai esti ? o intreba , incercand sa intelegaga la ce se referea .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:11 pm

Am suras, fara sa-mi iau privirea de la el.Apoi, am incercat sa'i explic,lin:
-Defapt..sunt un se-mi vampir si...Nu am fost niciodata mandra de asta..Am fost un accident, am luat fiinta doar dintr'o simpla greseala a parintilor mei,iar acum...
Am facut o scurta pauza intinzandu-ma la randul meu langa el,privind apoi cerul.
-Sti...Lucrurile nu se intampla cu voia noastre, deseori..Nu am suportat gandul ca am fost un simplu accident dintr-un om si-un vampir asa ca..nu's de partea vampirilor.
O spusesem destul de incet,cufundandu-ma total intr'o noua depresie.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:14 pm

-Un om si un vampir ? intreba , mai mult in soapta . Cred ca inteleg exact ce spui ..
Se ridica in sezut gandindu'se la parintii lui , un om si un vampir , exact cum spusese ea .
-Ciudat dar ... chiar stiu la ce te referi !
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:19 pm

Zambisem slab,privind apoi fara oprire firicele de iarba din fata mea. Ii ascultam vorbele cu atentie,avand din acele momente un lung regret.Poate..nu trebuia sa'i spun.
-Umm...serios? Defapt,am apucat'o pe alt drum...
M-am oprit,ezitand s-a pronunt cuvantul "vanator". Nu stiu de ce,dar acuma imi dadusem seama. Deci si el era un semi-vampir pana la urma.
"Off...stiu ca nu fac bine.."
Mi-am muscat buza inferioara inchizand apoi din nou ochii,cuvundandu-mi fata in genunchi.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:24 pm

Isi trase genunchii mult mai aproape de piept si ii tinu acolo impreuna cu bratele gandinu'se la ceea ce ii spusese tanara . Se regasea in vorbele ei , parca chiar el ar fi fost personajul principal in spusele ei .
-Att drum ... uhm , nu prea inteleg !
Stia ca nu ii spusese totul , dar pentru a spune o intreaga poveste despre viata nu dura doar o seara ci inca o viata .
Aproba din cap , ganditor .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:32 pm

Am inspirat adanc,privind fermecata luna. Invaluita intr-un asemenea mister..fiind impreuna cu atatea corpuri ceresti..Iar eu..Eu ce eram defapt? Poate..un distrugator,sau poate..faceam bine ce faceam. Nu mai intelegeam deloc scopul prin care devcenisem vanator. Nu am vrut sa fiu u nsemi-vampir..nu am vrut sa-mi curga prin vene sangele unui vampir..Si totusi.Ce era rau in asta? Ce era rau in a fi vampiri?
-Cine sunt dusmanii vampirilor?
Ii adresasem o scurta intrebare,in timp ce zambetul imi pieri instantaneu de pe chip,chiar si sclipirea ochilor mei caprui disparuse totodata.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:33 pm

Privi frunzele copacilor ce se miscau usor in bataia vantului . Astepta un raspuns , dar defapt primi o intrebare in loc ce astepta el .
-De unde sa stiu eu ? se rasti la ea , fara sa isi dea seama . De obicei pierdea controlul vocii , apoi isi lasa privirea in jos .
-Ah .. cred ca stiu . Vanatorii , nu ? intreba el intr'un final , privind'o pe tanara fix in ochi .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:39 pm

-Exact. Si...
I-am privit o clipa chipul apoi am continuat,putin mai domol :
-Si daca eu sunt in potriva vampirilor..Eu,eu ce sunt??
L-am intrebat cu o usoara ironie in glas dar si tristete. Chiar nu doream s-a par negativista, insa tocmai asta cred ca si eram. De ce trebuiau toate s-a mi se intample numai si numai mie?!
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:42 pm

Isi ridica privirea , uitandu'se fix in ochii ei. Chiar era vanator de vampiri ? Nu , nu putea fi ...
-Tu .. sopti , ridicandu'se imediat in picioare .
Facu multi pasi in spate , apoi se ascunse in spatele unui copac , ramanand nemiscat .
-Nu se poate ! isi spuse panicat . Se apuca cu mainile de trunchi si se urca in copac , ascunzandu'se printre ramuri .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:49 pm

Am oftat,privind spre copacul in care se urcase. Intradevar..ma asteptam la o astfel de reactie,era si firesc in fond..Daca eu eram doar un semi-vampir si sa-mi apara in fata un vanator? Nu m-am miscat din loc,privind apoi rificele de iarba din-aintea mea. Nu doream sa'i fac nici cel mai mic rau,ce'l putin..nu aveam intentia de-ocamdata. Si totusi..se speriase.
Sus In jos
Ren

Ren


Mesaje : 143
Data de înscriere : 08/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:51 pm

Se urca spre varful copacului , panicat . Chiar nu stia ce sa faca . Daca chiar in momentul asta era prins intr'o capcana de a ei . Se uita in jur panicat . Incerca sa sara in alt copac dar din cauza sperieturii isi pierdu echilibrul . Cazu pana la prima creanga a copacului si se agata bine de ea , tremurand . NU mai simtise niciodata acel sentiment . NU stia ce sa faca .
Sus In jos
Karrisa

Karrisa


Mesaje : 59
Data de înscriere : 09/01/2010

O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitimeDum Ian 10, 2010 9:53 pm

Eram totusi ingrijorata. M-am miscat putin in 4 labe,incercand s-a ma aproprii de el.
-Umm..te simti..Te simti bine??!Nu te condamn pentru asta..
Sus In jos
Continut sponsorizat





O seara rupta din realitate.. Empty
MesajSubiect: Re: O seara rupta din realitate..   O seara rupta din realitate.. Icon_minitime

Sus In jos
 
O seara rupta din realitate..
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Old Vampire Stories :: Imprejurimi :: Padurile-
Mergi direct la: